Jak skutecznie zwalczyć trądzik młodzieńczy? Sprawdź nasze sposoby - Nanili Professional

Zmieniamy nasz system. Zauważyłeś błąd na stronie? Masz problem ze złożeniem zamówienia? Powiadom nas o tym telefonicznie +48 790 274 556 lub mailowo gabinety@nanili.pl

Aktualności

Przyczyny trądziku

Trądzik młodzieńczy (trądzik pospolity) to jedna z najczęściej występujących chorób skóry, charakterystyczna dla okresu dojrzewania. Za jej główną przyczynę uważa się zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, na skutek czego dochodzi do nadmiernego pobudzenia pracy gruczołów łojowych (łojotoku). Do innych czynników sprzyjających powstawaniu trądziku zaliczyć możemy m.in. uwarunkowania genetyczne, złą dietę, stres, infekcje bakteryjne, zażywanie niektórych leków, brak zachowania odpowiedniej higieny czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków do codziennej pielęgnacji.

Trądzik młodzieńczy charakteryzuje się występowaniem wykwitów zapalnych takich jak grudki, krostki, cysty czy torbiele oraz wykwitów niezapalnych, czyli zaskórników zamkniętych i otwartych. Warto tutaj zaznaczyć, że zmiany chorobowe w 90% pojawiają się na skórze twarzy, rzadziej na dekolcie, ramionach i plecach.

Pielęgnacja cery trądzikowej – o czym należy pamiętać? Jakie kosmetyki na trądzik młodzieńczy wybrać?

Osoby zmagające się z trądzikiem młodzieńczym powinny pamiętać przede wszystkim o zachowaniu odpowiedniej higieny oraz nawilżaniu skóry. Oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie – wystarczą 3 kroki, aby móc cieszyć się zdrową i piękną skórą!

W przypadku cery trądzikowej szczególnie istotne jest dokładne oczyszczenie skóry. Skórę należy myć rano i wieczorem, najlepiej przy użyciu delikatnego i skutecznego preparatu. Świetnie sprawdzi się tutaj Żel micelarny, który usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale także i makijaż.
Drugi krok, czyli tonizacja przywróci skórze jej naturalne pH oraz odpowiednio przygotuje na przyjęcie kremu czy maseczki. Kosmetyk powinien być łagodny jak np. ILI-TONIK Nanili, który jest przeznaczony do każdego typy skóry, w tym także tej wrażliwej i podrażnionej.
Ostatni etap podstawowej pielęgnacji cery z trądzikiem młodzieńczym skupia się na zastosowaniu lekkiego kremu nawilżającego. Najlepiej jest wybrać taki o działaniu bakteriostatycznym i przeciwzapalnym jak np. L-CREAM – Krem z kwasem laktobionowym Nanili, który nawilża skórę, łagodzi podrażnienia oraz niweluje niedoskonałości.

W oparciu o art. 23 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ACMP SP. Z O.O. SP. K. Z siedzibą przy Aleji Wilanowskiej 206/14, 01-234 Warszawa. Jestem świadom/a dostępu do dobrowolnie podanych danych osobowych oraz ich poprawienia.