Krem na trądzik - jak wybrać odpowiedni krem do cery trądzikowej?

Zmieniamy nasz system. Zauważyłeś błąd na stronie? Masz problem ze złożeniem zamówienia? Powiadom nas o tym telefonicznie +48 790 274 556 lub mailowo gabinety@nanili.pl

Aktualności

Na co zwrócić uwagę wybierając krem na trądzik?

Wybór odpowiedniego kremu do cery trądzikowej nie jest prosty, w końcu nie każdy z dostępnych preparatów jest taki sam. Różnią się one przede wszystkim rodzajem oraz wysokością stężenia składników aktywnych, od których w dużej mierze zależy skuteczność działania kosmetyków. Cera ze skłonnością do powstawania niedoskonałości jest bardzo wymagająca, dlatego też dobry krem na trądzik powinien zawierać składniki o różnych właściwościach i działaniu, aby jak najlepiej zwalczał on wszystkie występujące objawy trądzikowe. Osoby z cerą trądzikową nie powinny natomiast stosować preparatów zawierających w swoim składzie substancji komedogennych, zapychających pory, które mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry.

Krem na trądzik pospolity

Trądzik pospolity jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób skóry, z którą zmagają się zarówno nastolatkowie, jak i osoby dorosłe. Charakteryzuje się występowaniem licznych zaskórników, grudek i krostek, a niekiedy także bolesnych cyst, których główną przyczyną jest łojotok i bakterie. Dobry krem na trądzik pospolity powinien zawierać w swoim składzie substancje przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. 

Kluczowe aspekty do rozważenia przy wyborze kremu na trądzik:

  1. Regulacja sebum: Nadprodukcja sebum jest jedną z przyczyn trądziku. Warto szukać produktów, które pomagają kontrolować produkcję sebum.
  2. Działanie antybakteryjne: Ważne jest, aby krem na trądzik posiadał właściwości antybakteryjne, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian skórnych.
  3. Nawilżenie: Odpowiednio nawilżona skóra pełni funkcję ochronną, która jest niezwykle istotna w pielęgnacji skóry trądzikowej i to niezależnie od wieku.

L-CREAM od Nanili z kwasem laktobionowym jest doskonałym wyborem, ponieważ spełnia wszystkie powyższe kryteria. Ten krem na trądzik, zawiera składniki regulujące pracę gruczołów łojowych, wykazuje działanie bakteriostatyczne i wspomaga odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki temu skutecznie niweluje trądzik oraz zapobiega powstawaniu zaskórników. Z kolei zawarty w składzie olej abisyński zapewnia cerze optymalny poziom nawilżenia. Dodatkowo, formuła kremu na trądzik L-CREAM jest łagodna, co jest istotne, by nie podrażniać już wrażliwej skóry.

Krem na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to problem, który dotyka najczęściej kobiety po 40 roku życia. Ta przewlekła i zapalna dermatoza objawia się występowaniem wykwitów rumieniowych, grudkowych i krostkowych na podłożu rumieniowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu na trądzik różowaty:

  1. Łagodzenie zapalenia: Szukaj produktów, które mają właściwości przeciwzapalne i wyciszające skórę.
  2. Wzmocnienie bariery skórnej: Kluczowe jest wzmacnianie naturalnej bariery skórnej, aby zwiększyć odporność skóry i ją zregenerować.
  3. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi: Skóra z trądzikiem różowatym jest szczególnie wrażliwa. Krem na trądzik powinien więc oferować ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

T-CREAM – Aktywny krem naprawczy Nanili to preparat dedykowany przede wszystkim osobom zmagającym się z trądzikiem różowatym, suchością skóry i jej nadmierną wrażliwością. Zawarta w składzie fitosfingozyna koi i wycisza skórę, łagodzi podrażnienia i działa naprawczo na płaszcz hydrolipidowy. Krem ten wzbogacony został także w olej Inca Inchi, który intensywnie nawilża skórę, a dodatkowo także przyspiesza proces jej regeneracji i odnowy.

Podsumowanie

Dobór odpowiedniego kremu na trądzik jest kluczowy. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, dlatego ważne jest, aby obserwować jej reakcje i dostosowywać pielęgnację do indywidualnych potrzeb.