Kosmetyki na trądzik młodzieńczy - Nanili Professional

Zmieniamy nasz system. Zauważyłeś błąd na stronie? Masz problem ze złożeniem zamówienia? Powiadom nas o tym telefonicznie +48 790 274 556 lub mailowo gabinety@nanili.pl

Aktualności

Trądzik różowaty diagnozowany jest na podstawie wywiadu kosmetologicznego. Często bywa tak, że pierwsze objawy są niemal niezauważalne i łatwo pomylić je z podrażnieniem skóry. W związku z tym diagnoza trądziku różowatego bywa opóźniona. Kosmetyki na trądzik różowaty powinny redukować objawy, wzmacniać naczynia krwionośne i wspierać regenerację skóry.

Przyczyny trądziku różowatego

Trądzik różowaty to choroba o nie do końca rozpoznanym podłożu. Wciąż prowadzone są badania nad jej genezą. Obecnie uważa się, że powstawanie trądziku różowatego jest wypadkową takich czynników, jak:

naturalna odporność immunologiczna,
zaburzenia naczyniowe (o charakterze nabytym lub wrodzonym),
szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego,
czynniki infekcyjne, np. zakażenie drożdżakiem lub nużeńcem.

Istnieją oczywiście czynniki zewnętrzne powodujące nasilenie objawów u osób chorych, np. stres, alkohol, pikantne potrawy, niektóre leki.

Skuteczne kosmetyki na trądzik różowaty

Obecnie nie jest możliwe całkowite wyleczenie trądziku różowatego. Na szczęście są sposoby, aby symptomy były mniej dokuczliwe. Połączenie terapii gabinetowej i domowej daje najlepsze efekty w redukcji objawów. Wybór zabiegu do cery z trądzikiem różowatym powinien być uzależniony od fazy choroby. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym lepiej, dlatego do specjalisty warto zgłosić się, gdy tylko zauważymy przejściowy rumień czy pieczenie pojawiające się np. na skutek zjedzenia pikantnej potrawy czy po opalaniu. Jeśli chodzi o kosmetyki na trądzik różowaty do pielęgnacji domowej, powinny to być łagodne produkty do oczyszczania i tonizacji oraz sera i kremy o działaniu przeciwzapalnym, wzmacniającym naczynia krwionośne i naprawczym. Można je znaleźć w ofercie preparatów Nanili Professional – marki specjalizującej się w terapiach do cer problematycznych. Jednym ze szczególnie polecanych kosmetyków jest T-Cream – aktywny krem naprawczy, który działa na skórę jak łagodzący plaster. Zawiera takie składniki, jak fitosfingozyna, olej tamanu, trehaloza, olej Inca Inchi, Tazman Peper oraz rozmaryn. Ich rolą jest łagodzenie rumienia, wyciszanie skóry, regulacja pracy gruczołów łojowych oraz odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry.