Kosmetyki na trądzik różowaty, kosmetyki przy trądziku różowatym

Zmieniamy nasz system. Zauważyłeś błąd na stronie? Masz problem ze złożeniem zamówienia? Powiadom nas o tym telefonicznie +48 790 274 556 lub mailowo gabinety@nanili.pl

Aktualności

Trądzik różowaty dotyczy najczęściej osób o jasnej karnacji. Często bywa tak, że pierwsze objawy są niemal niezauważalne i łatwo pomylić je z podrażnieniem skóry. W związku z tym diagnoza trądziku różowatego bywa opóźniona. Kosmetyki na trądzik różowaty powinny redukować objawy, wzmacniać naczynia krwionośne i wspierać regenerację skóry.

Przyczyny trądziku różowatego

Trądzik różowaty to przewlekła choroba o nie do końca rozpoznanym podłożu. Charakteryzuje się zaczerwienieniem, pękaniem naczynek, a w późniejszej fazie także małymi, czerwonymi grudkami przypominającymi trądzik. Występuje głównie na twarzy, a jego przyczyny mogą być różnorodne. Wciąż prowadzone są badania nad jej genezą. Obecnie uważa się, że powstawanie trądziku różowatego jest wypadkową takich czynników, jak:

  • naturalna odporność immunologiczna,
  • zaburzenia naczyniowe (o charakterze nabytym lub wrodzonym),
  • szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego,
  • czynniki infekcyjne, np. zakażenie drożdżakiem lub nużeńcem.

Istnieją oczywiście czynniki zewnętrzne powodujące nasilenie objawów u osób chorych, np. stres, alkohol, pikantne potrawy, niektóre leki.

Dlaczego wybór kosmetyków przy trądziku różowatym ma znaczenie?

Obecnie nie jest możliwe całkowite wyleczenie trądziku różowatego, natomiast odpowiednią terapią jesteśmy w stanie doprowadzić do długotrwałej remisji choroby. Na szczęście są sposoby, aby symptomy były mniej dokuczliwe. Zmagając się z trądzikiem różowatym, właściwa pielęgnacja skóry jest kluczowa, a połączenie terapii gabinetowej i domowej daje najlepsze efekty w redukcji objawów. Wybór zabiegu do cery z trądzikiem różowatym powinien być uzależniony od fazy choroby. Im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym lepiej, dlatego do specjalisty warto zgłosić się, gdy tylko zauważymy przejściowy rumień czy pieczenie pojawiające się np. na skutek zjedzenia pikantnej potrawy czy po opalaniu.

Skuteczne kosmetyki na trądzik różowaty

Jeśli chodzi o kosmetyki na trądzik różowaty do pielęgnacji domowej, powinny to być łagodne produkty do oczyszczania i tonizacji oraz sera i kremy o działaniu przeciwzapalnym, wzmacniającym naczynia krwionośne i naprawczym. Można je znaleźć w ofercie preparatów Nanili Professional – marki specjalizującej się w terapiach do cer problematycznych. Jednym ze szczególnie polecanych kosmetyków jest T-CREAM – aktywny krem naprawczy, który działa na skórę jak łagodzący plaster. To unikalny produkt, który został opracowany z myślą o skórze dotkniętej trądzikiem różowatym. Krem zawiera starannie dobrane składniki, które działają kojąco i przeciwzapalnie. Jego formuła nie obciąża skóry, a jednocześnie skutecznie łagodzi objawy trądziku różowatego, skóry suchej, wrażliwej i z rumieniem.

Wybierając kosmetyki na trądzik różowaty zwróć uwagę na:

  • Właściwości kojące i przeciwzapalne, pomagające zmniejszać zaczerwienienie i uczucie dyskomfortu.
  • Wzmocnienie bariery ochronnej skóry, by zapobiegać przed wysuszeniem oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Regenerację, która przyspieszać będzie gojenie i odnowę komórek.
  • Odpowiednie nawilżenie skóry, kluczowe w pielęgnacji trądziku różowatego.

T-CREAM jest więc idealnym kosmetykiem na trądzik różowaty. W swoim składzie zawiera takie składniki, jak fitosfingozyna, olej tamanu, trehaloza, olej Inca Inchi, Tazman Peper oraz rozmaryn. Ich rolą jest łagodzenie rumienia, wyciszanie skóry, regulacja pracy gruczołów łojowych oraz odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry.

Jak stosować T-CREAM?

Stosowanie T-CREAM jest proste. Należy aplikować krem na oczyszczoną skórę twarzy, najlepiej rano i wieczorem. Delikatna formuła pozwala na stosowanie kremu pod makijaż, nie powodując przy tym uczucia ciężkości czy zatykania porów.

Efekty stosowania

Regularne stosowanie T-CREAM może przynieść widoczne rezultaty w postaci zmniejszenia zaczerwienienia, łagodzenia stanów zapalnych i poprawy ogólnej kondycji skóry. Co ważne, ten krem na trądzik różowaty pomaga także w zapobieganiu nawrotom objawów.

Podsumowanie

Choć trądzik różowaty jest przewlekłą i trudną do wyleczenia chorobą skóry, odpowiednio dobrane kosmetyki, takie jak T-CREAM od Nanili, mogą znacząco pomóc w łagodzeniu objawów i poprawie jakości życia osób zmagających się z tą dolegliwością. Warto więc dać szansę temu produktowi i obserwować, jak może on pozytywnie wpłynąć na kondycję Twojej skóry.