Pielęgnacja cery trądzikowej latem. - Nanili Professional

Zmieniamy nasz system. Zauważyłeś błąd na stronie? Masz problem ze złożeniem zamówienia? Powiadom nas o tym telefonicznie +48 790 274 556 lub mailowo gabinety@nanili.pl

Aktualności

Skóra trądzikowa wymaga regularnego złuszczania, dzięki któremu usuwany jest martwy naskórek, odblokowane są ujścia gruczołów łojowych. ARGININ ILI – PEEL to delikatny peeling bazujący na aminokwasie argininie i kwasie mlekowym. Takie połączenie zapewnia wygładzenie naskórka, zapobiega powstawaniu zaskórników i podskórnych cyst, a także reguluje nadmiernie wydzielanie sebum. Ma również działanie  nawilżające i naprawcze – dzięki czemu zapobiega przesuszeniu. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji nawet bardzo wrażliwych skór. ARGININ ILI – PEEL nie uwrażliwia na słońce jest więc świetnym rozwiązaniem dla skór problematycznych latem.

Błyszczenie się skóry i nadmiar sebum to częsty problem nasilający się w gorące dni. Jest to nie tylko defekt wizualny. Łój jest pożywką dla bakterii, które hydrolizują zawarte w nim tłuszcze, do wolnych kwasów tłuszczowych. Te natomiast działają silnie drażniąco i zwiększają rogowacenie przymieszkowe. Dlatego regulacja wydzielania sebum stanowi niezwykle istotny element pielęgnacji. A-SERUM to preparat przeznaczony zarówno do kuracji gabinetowych jak i do pielęgnacji domowej. Azeloglicyna to jeden z dwóch składników aktywnych produktu. Jest pochodną kwasu azelainowego, która jako inhibitor 5-alfa reduktazy steroidowej hamuje przekształcanie hydrotestosteronu do dihydrotestosteronu, a tym samym ogranicza miejscową produkcję łoju. Drugim składnikiem aktywnym jest niacynamid (wit. B3), który również korzystnie wpływa na pracę gruczołów łojowych. Jest niezwykle delikatny i wzmacnia barierowość skóry.

Oba składniki aktywne zawarte w A-SERUM to idealne połączenie w walce z przebarwieniami, które niestety często towarzyszą problemom trądzikowym. Azeloglicyna jest również inhibitorem tyrozynazy – enzymu niezbędnego do przekształcenia tyrozyny w melaninę. Hamuje zatem powstawanie brązowego barwnika jakim jest melanina. Wyrównuje także koloryt skóry i wygładza ją. Niacynamid ogranicza powstawanie przebarwień w innym mechanizmie. Hamuje transport barwnika z melanocytów, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się widocznych plam. Takie dwukierunkowe działanie wspomagane preparatami z filtrem UVA i UVB daje możliwość uniknięcia niechcianych pamiątek po lecie.

Do walki ze stanami zapalnymi wykorzystaliśmy kwas laktobionowy, który zawarty jest w L-MASK (zastosowanie profesjonalne) oraz w L-CREAM (pielęgnacja domowa). Słowo „kwas” w nazwie składnika kojarzone jest wyłącznie z preparatami, które nie mogą być stosowane w okresie wiosenno-letnim, ale w przypadku kwasu laktobionowego takiego ograniczenia nie ma. Kwas laktobionowy przyspiesza gojenie, zmniejsza stany zapalne ograniczając powstawanie czerwonych plam pozapalnych. Jednocześnie działa hamująco na rozwój bakterii. Kwas laktobionowy w połączeniu z trehalozą, która znalazła się w obu preparatach doskonale utrzymuje odpowiednie nawilżenie naskórka, co jest niezwykle ważne w pielęgnacji skóry trądzikowej.