Profesjonalne kosmetyki Nanili odpowiedzią na problemy skórne - Nanili Professional

Zmieniamy nasz system. Zauważyłeś błąd na stronie? Masz problem ze złożeniem zamówienia? Powiadom nas o tym telefonicznie +48 790 274 556 lub mailowo gabinety@nanili.pl

Aktualności

Problemy skórne – rodzaje i przyczyny powstawania

Jest wiele przyczyn powstawania niedoskonałości na twarzy. Zmiany trądzikowe mogą przyjąć formę zaskórników, grudek, widocznych i bolesnych wyprysków czy też podrażnień i późniejszych przebarwień. Czynników odpowiadających za pojawianie się problemów skórnych jest wiele. Do tych najważniejszych zaliczamy przede wszystkim:
– zaburzenia hormonalne (okres dojrzewania, zespół napięcia przedmiesiączkowego, ciąża),
– nadprodukcję sebum,
– uwarunkowania genetyczne,
– bakterie,
– złą dietę bądź alergie pokarmowe,
– nieodpowiednią higienę,
– używki (papierosy, alkohol),
– stosowanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków.

Czynniki te przyczyniają się do nadmiernego pobudzenia pracy gruczołów łojowych. Nadprodukcja sebum prowadzi do keratynizacji kanałów łojowych, co w efekcie skutkuje pojawieniem się zaskórników oraz krost i stanu zapalnego.

Jakie kosmetyki na problemy skórne wybierać?

Cera problematyczna wymaga zastosowania odpowiednich preparatów do codziennej pielęgnacji. Kosmetyki Nanili Professional zostały opracowane przy współpracy z dermatologami oraz kosmetologami, dzięki czemu zapewniają optymalną pielęgnację skórze problematycznej. Wysokie stężenie składników aktywnych w naszych preparatach (takich jak kwas laktobionowy, azeloglicyna czy ryboza) jest gwarancją intensywnego i skutecznego działania. Kosmetyki Nanili Professional mogą być stosowane w pielęgnacji zarówno cer młodych, jak i dojrzałych, a także z trądzikiem różowatym.

Czego należy unikać?

Przede wszystkim postaraj się nie dotykać twarzy i pod żadnym pozorem nie wyciskaj samodzielnie zmian. Tym sposobem rozniesiesz bakterie po całej twarzy, co przyczyni się do powstania jeszcze większej liczby niedoskonałości. Zamiast tego, skorzystaj ze specjalistycznych preparatów, które hamują rozwój drobnoustrojów i zmniejszają stan zapalny nie pozostawiając blizn. Osoby z cerą problematyczną powinny unikać stosowania produktów na drażniących i przesuszających. Nadmiernie przesuszona i podrażniona skóra zacznie się bronić, co zwiększy nadprodukcję sebum.