Cera naczynkowa - Nanili Professional

Zmieniamy nasz system. Zauważyłeś błąd na stronie? Masz problem ze złożeniem zamówienia? Powiadom nas o tym telefonicznie +48 790 274 556 lub mailowo gabinety@nanili.pl

Aktualności

Cera naczynkowa – czyli jaka?

Zaznaczmy na początku, że cera naczynkowa to cecha wrodzona. Objawy w postaci rumienia powodują naczynia krwionośne osadzone w skórze o wiele płycej, niż w przypadku cery normalnej. Jest to zatem „wina” genów, ale także wzmożonej aktywności estrogenów, żeńskich hormonów rozluźniających mięśnie naczyń krwionośnych.

Jak rozpoznać cerę naczynkową?

Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i szybko reaguje na zmienne warunki pogodowe, prawdopodobnie  to cera naczynkowa. Charakterystyczne dla tego typu cer są czerwone plamki na skórze, tzw. „pajączki”, oraz pojawiający się nagle rumień na policzkach. Najczęściej można zmiany te zaobserwować zimą podczas mrozów oraz zmian temperatury, ale niekorzystnie wpływa na skórę również słońce, deszcz i wiatr.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Ze względu na fakt, że cera naczynkowa jest wrażliwa i delikatna, do jej pielęgnacji należy stosować łagodne produkty, które dodatkowo jej nie podrażnią. Warto unikać gorącej wody, wysuszających kosmetyków zawierających alkohol, gruboziarnistych peelingów i preparatów złuszczających.

Mając na względzie potrzeby cery naczynkowej, stworzyliśmy jeden produkt, który działa na wielu płaszczyznach. TROXE SERUM to kosmetyk, który sprawdza się jako uzupełnienie zabiegów zamykania i uszczelniania naczyń krwionośnych. Można go włączyć do codziennej pielęgnacji i stosować rano oraz wieczorem na oczyszczoną skórę.

Główne zadania serum dla cery naczynkowej to przede wszystkim:

  • redukcja rumienia,
  • regeneracja oraz nawilżenie naskórka,
  • zmniejszenie stanów zapalnych, zmniejszenie widoczności naczynek,
  • odbudowa barierowości skóry.